Ana Sayfa | Künye | Foto Galeri | Üye Giriş / Kayıt | Yayın Akışı | İletişim |
Ekonomi
gündem
EN ÇOK İZLENENLER
İntertek 100 ülkede faaliyetine devam ediyor.
7994 İzlenme
Sabrino Mobilya büyümeye devam ediyor
7722 İzlenme
Yükselen Değerler'de Polonya ele alındı.
7671 İzlenme
Dr.Dario A. Corbetta İtalyanlar üretimde kendi evlerine dönüyor.
7447 İzlenme
Kıral Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kıral firmanın gelişim sürecini anlattı.
7357 İzlenme
Ana Sayfa > Ekonomi > Polonya Türkiye ile et konusunda da çalışmaları geliştirmek istiyor.
Polonya Türkiye ile et konusunda da çalışmaları geliştirmek istiyor.
İzlenme : 1818
Tarih : 20/07/2016 - 10:44
Link Ver :
Paylaş : Facebook - Twitter ...
Polonya et sektörü büyük çaba sarf ediyor.

“Avrupa'nın tadına bak” kampanyası eşsiz sektör yayını yayımlıyor

 

2015 yılından bu yana Türkiye'de gerçekleşen “Avrupa'nın tadına bak” kampanyası kapsamında “Ticari iş birlik ve Türkiye'ye potansiyel dana eti ihracat bağlamında, Avrupa Birliği dana eti sektörünün özellikleri ve geliştirme yönleri” adlı bir yayın oluşturuldu. Yayının resmi galası Haziran ayı başında Türk pazarı temsilcilerinin katıldığı Polonya’daki çalışma ziyareti sırasında gerçekleşti. Yayının amacı Avrupa dana eti konusunu ve kampanyanın hedef ülkesinde uluslararası işbirliğini başlatmaktı. Projenin ortağı Polonya- Türkiye Ticaret Odasıydı.

Avrupa'nın tadına bak kampanyası 3 yıllık için planlanan Avrupa dana etinin değerlerine odaklanmış ve AB ülkeleri üreticileri ürün yelpazesini sunan birtakım faaliyetlerdir. Böylece AB ile Türkiye arasında sağlam bir iş platformu oluşturmak için temelleri atılır. Kampanyanın organizatörü Polonya Et Derneği'nin inisiyatifiyle 2016 yılında kanaat önderleri, gazeteciler, ithalatçılar ya da kurumlara ve sektör örgütleri gibi Türk pazarının temsilcileri için güvenilir bir bilgi temeli sağlayacak sektör yayını oluşturma projesi ortaya çıktı. Yayının yüksek kalite seviyesini sağlamak için organizatörler deneyimli ortağı Polonya-Türkiye Ticaret Odası'nı projeye dahil etmeye karar verdi.

Birlikte oluşturduğumuz yayının kolay ve görsel bir şekilde anlatılmasıyla Avrupa Birliği'nin tarım sistemi ve dana eti sektörünü göstermektedir. İşbirliği deneyimine adanmış bölüm ve AB ile Türkiye arasında bundan sonraki potansiyel et sektörü alanındaki faaliyet analizi ek bir avantajdır. Yayın hem Avrupalı hem de Türk iş adamları için ticari ilişkiler dinamiğinin büyümesi üzerine gerçek bir etkisi olacağını ve Türk kamuoyunda Avrupa dana eti konusunu başlatacağını umuyoruz– “Polonya Et Derneği” başkanı Witold Choiński diye söyledi.

Ayrıca, kampanyanın organizatörleri çok aşamalı yayın duyurulmasını planlamıştır. Yayının ilk baskıları Varşova'da 9 ila 11 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleşen çalışma ziyaretine katılanlara verilmiştir. Aynı zamanda yayının elektronik versiyonları Türk sektör kuruluşlarına, medyasına, ithalatçılarına ve şeflerine gönderildi. Polonya- Türkiye Ticaret Odası ile yaptığımız işbirliği sayesinde birkaç yayın Türkiye'deki Ticaret Odalarına ve Ankara Yatırım ve Ticaret Teşvik Bölümü gibi ekonomik işbirliğini teşvik eden kurumlara aktarıldı. Yayın dana eti üreticileri ve uzmanlarından oluşan Polonya et tesisleri temsilcilerine de verildi. Üstelik, yılın sonuna kadar gıda ve et konusuna odaklanmış sektör etkinlikleri sırasında yayının tanıtımı öngörülmüştür.

“Avrupa'nın tadına bak” kampanyası kapsamındaki faaliyetlerimiz hakkında bilgiler çok geniş çapta yayınlanmasını istediğimizden yayın ile ilgili yapılan etkinlikler son derece yoğundur. Türk pazarının temsilcilerini hem Avrupa eti hem de ürün yelpazesi pazarının ihtiyaçlarına göre düzenlendiği konusunda ikna etmeye çalışıyoruz. Ayrıca, yayında yer alan işbirliğine odaklanan bir bölüm ile işbirliği kurmaya ne kadar açık olduğumuzu vurgulamak isteriz. Gösterdiğimiz çaba Türkiye'de Avrupa dana eti konusunda ilginin artması şeklinde sonuç getireceğini umuyoruz– “Polonya Et Derneği” başkanı Witold Choiński diye özetledi.

Lehçe ve Türkçe olarak yayının yanı sıra “Avrupa'nın tadına bak” kampanyası hakkında bilgileri www.avrupanintadinabak.eu projenin web sitesinde bulabilirsiniz.

 

 

 

”Avrupa’nın tadına bak” adlı kampanya

 

Avrupa'nın tadına bakadlı kampanya, Türkiye çapındaki taze, soğutulmuş veya dondurulmuş dana eti ve bu et ile işlenmiş ürünler hakkında tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerini kapsamaktadır. Girişimin ana hedefleri, Avrupa dana eti ve onun ile yapılan ürünlerin pazarını genişletmek ve kapsamlı bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri sağlayarak Avrupa etinin olumlu imajını oluşturmaktır. Kampanya organizatörleri, Avrupa Birliği menşeli olan ürünlerinin yüksek kalitesini ve AB et üretimini karakterize eden sıkı hijyen ve güvenlik kurallarını vurgulamaktadır.
Kampanya hakkında daha fazla bilgi edinmek için: http://www.avrupanintadinabak.eu/

 

 

 

Tarım Piyasası Kurumu

 

Tarım Piyasası Kurumu (ARR), 1990 yılında tarım piyasasını stabilize etmek ve tarımsal üretimden elde edilen geliri korumak amacıyla kurulmuştur. 1 Mayıs 2004 yılından itibaren kurum, Ödeme Ajansı statüsüne sahiptir ve AB mevzuatına uygun olarak faaliyet göstermektedir. Kurumun 16 bölge şubesi mevcuttur ve AB Ortak Tarım Politikası’nın seçilen mekanizmalarını yönetmekte ve uygulamaktadır.

Tarım Piyasası Kurumu, "Avrupa’nın tadına bak" adlı tanıtım ve bilgilendirme kampanyasını denetlemektedir.

Tarım Piyasası Kurumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için: http://www.arr.gov.pl/

 

Polonya Et Derneği

 

Polonya Et Derneği, et endüstrisi işletmelerine adanmış bir Polonya kurumudur. Kuruluş, 20 yılı aşkın bir süredir yaklaşık 60 büyük ve orta ölçekli et tesisi ile et endüstrisi için çalışan şirketleri bir araya getirmektedir.

Polonya Et Derneği, Polonya'daki tek bir kurum olarak Avrupa sektör örgütü olan UECBV'nin (Avrupa Canlı Hayvan ve Et Ticareti Birliği) üyesidir.Örgütün ana görevi, bağlı kuruluşların ekonomik çıkarlarını temsil etmek ve ekonomik faaliyet kapsamında uygulanan etik ilkeleri geliştirmek ve yaygınlaştırmaktır. Böylece, Polonya Et Derneği kalkınma için uygun koşulların yaratılmasına katkıda bulunmakta ve üyelerinin ekonomik girişimlerini desteklemektedir.

Polonya Et Derneği, Türkiye'de gerçekleşen "Avrupa’nın tadına bak" adlı kampanya tanıtım kampanyasının yapılmasını teşvik eden ve öneren bir kuruluştur.

Polonya Et Derneği hakkında daha fazla bilgi edinmek için: http://polskie-mieso.pl/

 

Polonya- Türkiye Ticaret Odası                                                                                                    

2007 yılında kurulan Polonya'da ve Türkiye'de iş çevresinin organizasyonudur. Odanın amacı, Polonya Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesini destekleme ve Türkiye'de Polonya'nın ve Polonya'da Türkiye’nin ekonomik çıkarlarının korunması ve desteklenmesidir. Şunları yaparak hedeflerine ulaşmaya çalışır:

-         üyelerinin ekonomik çıkarlarının korunması ve desteklenmesi;

-         her iki ülkenin ekonomik birimleri arasındaki ekonomik işbirliğinin ilhamı, aracılığı, sürdürülmesi ve geliştirilmesi;

-         Polonya'nın ve Türkiye'nin ekonomik durumu ile ilgili bilgileri toplama ve yaygınlaştırma;

-         her iki ülkede de satış, arz ve yatırım imkanlarının belirlenmesi;

-         basın toplantıları, bilgilendirme seminerleri, sempozyum, konferans, açık oturum, fuar, sergi ve diğer tanıtım etkinliklere organizasyon yapma ve bu tür etkinliklere katılma;

-         ikili ekonomik ilişkilerde taraflar arasındaki uyuşmazlıkların çözümünde arabuluculuk yapma;

-         bilgi ve ekonomik danışmanlık konusunda hizmet sağlama.

 

Polonya- Türkiye Ticaret Odası 30 Mayıs 1989 tarihli Ticaret Odaları Kanunu uyarınca kurulmuştur /35 nolu, 35 sıra nolu Resmi Gazete ve 1992 tarihli 75 nolu, 368 sıra nolu Resmi Gazete/. Özyönetim kuruluşudur ve kamu fonlarından bir sübvansiyon almamaktadır.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmamış
İLGİLİ VİDEOLAR
Kapsan Kaplama
Ekonomi
2007 İzlenme 0 Yorum
Modelin Mobilya hamle yapmaya devam ediyor.
Ekonomi
3078 İzlenme 0 Yorum
Antik Concept ürünleriyle fuarda göz kamaştırdı.
Ekonomi
1473 İzlenme 0 Yorum
İmob'da Kazakistan ülke sunumu yapıldı
Ekonomi
1224 İzlenme 0 Yorum
Suudiarabistan'lı firma Türk Partner arıyor.
Ekonomi
1292 İzlenme 0 Yorum
İmob Fuarında İstanbul Valisi Vasip Şahin açılış konuşması yaptı. Ayrıntılar..
Ekonomi
1517 İzlenme 0 Yorum
İmob'da açılış konuşmalarında ekonomi yönünde mesajlar verildi
Ekonomi
1396 İzlenme 0 Yorum
İmob 2017 için başarılı bir açılış töreni yapıldı.
Ekonomi
1402 İzlenme 0 Yorum
Sabrino Mobilya büyümeye devam ediyor
Ekonomi
7722 İzlenme 0 Yorum
Pyramid Fuarcılık Fas'ta düzenleyeceği evtekstil fuarında iddialı.
Ekonomi
1763 İzlenme 0 Yorum
Avrupa Türkiye'yi hedefine aldı.
Ekonomi
1824 İzlenme 0 Yorum
Yenliklerle dopdulu.
Ekonomi
1826 İzlenme 0 Yorum
Copyright © 2011 Mobilya Televizyonu
Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede Network Yazılım altyapısı kullanılmıştır

Evden eve nakliyat Esenler Evden Eve NakliyatGaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat